Döküm Hurdası Alan Yerler

Döküm hurdası alan yerler arasında olan Avşar Hurda her döküm hurdası alımında sizlere güncel döküm hurdası fiyatları sunar. Döküm hurdaları ham metal içermektedir. Döküm denilince direk akla döküm demiri hurdası gelir. Diğer metallerin de döküm hurdaları bulunmaktadır.

Örnek vermek gerekirse bakır ve alüminyum dökümler ve hatta çelik dökümler olabilir. Döküm hurdalarından yapılan malzemeler genelde çok ağır olur. Döküm hurdası satışları bu özelliği yönünden iyi karlar bırakabilmektedir.

Döküm hurdası alan hurdacı diğer hurdalara teklif ettiği fiyatın %20 oranında fazlasına kadar fiyat teklifleri sunabilmektedir. Tüm alımlarda güncel fiyat uygulamak zorundadır. Döküm yapmanın amacı sağlam olmasını sağlamaktır. Döküm ile üretilen metaller diğerlerine oranla çok daha sağlam olur.

Döküm Hurdası Fiyatları Neden Daha Yüksek

Döküm hurdası fiyatları neden daha yüksek diye soracak olursanız ham demir her zaman daha pahalıdır. Hacmi azdır. Pres makinesine girerek preslenmesi mümkün değildir. Dökümler metallerin yüksek sıcaklıklarda eritilmesinin ardından kalıplara dökülmesi ile yapılır.

Döküm fabrikaları çalışma şartları oldukça zordur. Gerekli iş önlemlerinin alınması gerekir ve işçiler sürekli yüksek sıcaklıklara maruz kalır. En ufak bir hata can ve mal kayıplarına neden olabilir. İstanbul, Kocaeli ve Çanakkale illerinde döküm fabrikası sayısı binleri bulabilir.

Hurda döküm alım satımı yapanlar hurda dökümleri ayrı bir noktada istifler ve doğrudan geri dönüşüme gönderir. Bu dökümler geri dönüşüm sektörünün bel kemiğini oluşturabilir.

Hurda Döküm Geri Dönüşümü

Hurda döküm özellikle üretim sektöründe kullanılan alet ve edevatlar da sağlamlığı sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Eğer döküm yerine vidalama ile ürünler oluşturulursa daha az dayanıklı olur. Kırılan ve kısa sürede kullanım ömrünü tamamlayan ürünler sektörde tutunamaz.

Hurda döküm tekrar eritme fabrikalarına gönderilir. Yüksek sıcaklıklarda eritilen dökümler oluklardan sıvı gibi akarak kalıplar içerisine tekrar konur. Bakır, demir ve alüminyum hurdaları döküm hurdaları olabilir. En fazla kullanıldığı sektörlerden birisi de gemicilik sektörüdür.

Gemi kapıları ve diğer bileşenler döküm ile oluşur. Sağlamlık ön planda tutulmalıdır. Eğer elde edeceğiniz kar oranını katlamak ve kısa sürede satış yapmak istiyorsanız en yüksek döküm hurda fiyatı veren bize hurda satışı gerçekleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA