Makine Hurdası

Makine hurdası alan hurdacı yerinden kesim ve söküm yapmaktadır. Kapınıza gelerek makine ayrıştırma işlemi gerçekleşir. Güncel hurda makine fiyatları ile yerinden alım yapılır. Makine hurdası alan yerler İstanbul ve çevre illerinde hizmet vermektedir. Hurda makine alım satım hizmeti sunun hurdacı firma.

Geri dönüşüm de önemli bir yer edinen makine hurdaları teknolojideki ilerlemeler ile yeni makinelerin çıkması sonucu eski makineler hurda eritme fabrikalarına gönderilir. Adresten alım yapan hurdacı firması tüm işçilik ve nakliye masraflarını üstlenerek çok iyi fiyatlar ile hurda alımı yapar.

  1. Enjeksiyon makinesi
  2. Baskı makinesi
  3. Tekstil makinesi
  4. Pres makinesi
  5. Gıda paketleme Makinesi

Üretim sektöründe her türlü demir, bakır, kablo, alüminyum ve diğer metalleri içeren makine hurdaları alınır.

Makine Hurdası Motor ve Pano Hurdası Alanlar

Her makine hurdası motor, piston ve pano gibi bileşenleri içerir. Burada motor alan hurdacılar motoru tek alırlar. Gerisi elinizde kalır. Bu sebeple makine hurdası alan ile iletişime geçerek hepsini satabilirsiniz.  İş kazası sonucunda yanan veya zarar görmüş artık kullanılmaz durumda olan tüm makine hurdaları geri dönüşüme gönderilir.

Toptan makine hurdası alabiliriz. Makine hurdaları üretim sektöründe insan gücünü en aza indirmek amacı ile geliştirildi. Makine hurdası fiyatları makinenin içerdiği motor sayısı, panoda bulunan bakır miktarı ve alüminyum miktarına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Makineleşme Tarihi

1900′ lü yılların başında dünyada teknolojide büyük gelişmeler yaşandı. Nicola Tesla gibi büyük mucitler yaptıkları buluşlar ile teknolojinin gelişmesine büyük katkılar sağladı. Her geçen gün üretimde insan gücü kullanımı azalmaktadır. Tekstil sektöründe artık insan gücü neredeyse yok denecek kadar az durumda.

Örme makineleri, metal işleme makineleri, kırma makineleri, üretim bandı makineleri ve robotlar gibi bir çok makine üretime hizmet ediyor. Amerika ve Almanya gibi teknoloji devi ülkeler üretimde makineleşmeye öncülük etmektedir.

Yaklaşık 6-7 yıl ünce dünyada Endüstri 4.0 adında bir akım başlatıldı. Bu akımda amaç tüm üretimi insandan uzaklaştırıp makineleştirmek. Makineler uyumaz ve yorulmazlar. Tükettikleri elektrik sağlandığı sürece çalışmaya devam ederler. Sigorta yaptırmak veya çok fazla güvenlik önlemi almanıza gerek kalmadan 24 saat çalıştırılabilir. Ömrünü tamamlayan eski makineler İstanbul geri dönüşüm firması ile geri kazanıma gönderilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA