Hurda Çelik Konstrüksiyon

Hurda çelik konstrüksiyon alan Avşar Hurda güncel hurda çelik konstrüksiyon fiyatları ile alım yapmaktadır. Çelik konstrüksiyon son yıllarda bina yapımlarında kolay montaj edilmesi ve sağlamlık gibi faktörlerden dolayı tercih edilmeye başlandı. Temelde bir çelik hurdası ve hurda konstrüksiyon alan hurdacılar bina yıkımları ile bu hurdaları elde eder.

Hurda çelik konstrüksiyon kullanmak bina ağırlığını da hafifletir. Metal nasıl oluyor da hafifletir diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Çelik kullanılarak tonlarca beton kullanılmasının önüne geçilir ve gerçekte daha hafif bir bina olur.

Konstrüksiyon denilince aklımıza direk çelik bloklar gelmemelidir. Bir çok konstrüksiyon çeşidi bulunmaktadır. Başta çelik konstrüksiyon borular stadyum gibi yapılarda kullanılır. Çelik konstrüksiyon sac da olabilir boru da.

Hurda Çelik Konstrüksiyon Kullanımı

Bu malzeme yapılaşmada kullanıldığında zamandan büyük oranda kar edilir. Kolay bağlantı özelliği ile kısa sürelerde birleştirilerek ana gövde oluşmuş olur. Kullanılan malzeme her ne kadar çelik olsa da çok hafiftir. Hafif olması yıkım esnasında İstanbul Hurdacılar için de kolaylık sağlar.

Sağlamlık ise bir diğer husus. Çelik konstrüksiyon binalarda diğer bina yapımları gibi proje çizimleri ve emirlere bağlı kalınmalıdır. Depreme karşı en korunaklı binalar konstrüksiyon ile yapılan binalardır. Hatta yapılan test sonuçlarına göre 3-4 kat düzgün yapıldığı müddetçe yıkılması pek mümkün değil.

Eskiden beri İstanbul bölgesinde de yapılmasından dolayı yıkım işlemlerinde karşılaşılır. Özellikle fabrika ve depo sökümlerin de hurda konstrüksiyon toplarız. İstanbul geri dönüşüm firması en iyi hizmeti sunmaya çalışır.

Hurda Konstrüksiyon Neden Tercih Edilir

Neden tercih edilir sorusunun cevabı birden fazla seçenektir. Öncelikle metal olmasına bakmayın maliyetleri çok uygundur. Tonlarca beton atmak yerine daha uygun fiyatlı bu ürünleri kullanabiliriz. Bağlantı kısmı birbirine uyumludur. Civata ve somun kullanarak birleştirilir. Beton dökme ile karşılaştırma bile yapılamaz. Yapması çok kısa sürer.

Yapılan binanın kullanıcı alanı artar. Daha uz sayıda kolon kullanılması yapılan binanın hacmini artırır. Daha yüksek metrekareli daireler veya iş merkezleri oluşur. Haha ferah bir ortam yaratır. Kirişler az hacim kaplar.

Depreme karşı en dayanıklı yapıları oluşturur. Ülkemiz deprem bölgesinin başında olduğu İstanbul gibi illerde kullanımları yaygındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA