Galvaniz Hurdası Geri Dönüşüm

Galvaniz hurdası alan hurdacı Avşar hurda tüm hurda alımlarında olduğu gibi güncel galvaniz hurdası fiyatları ile alım yapmaktadır. Paslanmaz hurda statüsünde olan galvaniz hurdacı firmamız tarafından yerinden alınır. Paslanmaz galvaniz hurdası alan yerler ile hemen iletişime geçip satış gerçekleştirin.

Hurda galvaniz bir metal değildir. Galvaniz dediğimiz şey metalin yüzeyinin sıvı çinko içerisine daldırılarak çok ince bir çinko metali ile kaplanmasına denir. Boya gibi değil nanometreler seviyesinde ip ince bir madde ile kaplanır. Sıvı sıcak havuz ayrıca demir de olabilir. Çinko yerine demir de kullanılabilmektedir.

Hurda galvaniz alım satımında bu hurda çelik hurdası olarak değil hurda galvaniz sınıfında değerlenir ve geri dönüşüme kazandırılır. Normal metallere oranla bir tık daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Hurda galvaniz alan geri dönüşüm firmaları bu hurdaları toplayıp doğrudan geri dönüşüme kazandırır.

Galvaniz Hurdası Alan Firmalar Geri Dönüşüm

Galvaniz alan firmalar önce metalleri türlerine göre ayırır. Ayırma işleminde malzemenin kaplaması önemlidir. Bu kaplama paslanmayı önler ve galvaniz kaplı bir parçanın paslanması pek mümkün olmaz. Araç parçalarında da galvaniz kaplama kullanılır.

Malzeme kaplama işlemi dev sıvı çinko kazanlarında gerçekleşir. Kazanların boyutları arttığında üretilen malzeme hacimleri de artar. Özellikle çelik konstrüksiyon hurdaları da galvaniz ile kaplanır ve kolay montaj özelliklerinden dolayı son yıllarda kullanımları büyük oranlarda arttı.

Galvaniz Kullanım Yerleri Hakkında

Endüstriyel tesis çelik konstrüksiyonrı çelik aksamlar gibi malzeme üretiminde galvaniz kaplama kullanılır. Binalarda kullanılan bu ürünler ana maddesi çeliktir ancak paslanmasını önlemek amacı ile galvaniz ile kaplanır.

Çelik bina kolon kirişlerinde de yine galvaniz kullanılır. Bağlantı elemanlarında paslanmasın diye civata ve somun gibi yine galvaniz kullanılır. Metal çatı örtme malzemeleri üzerinde de galvaniz kullanılabilir.

Yağmur olukları ve ızgara sistemleri. Bu ürünler aşırı yoğun suya maruz kalan ürünlerdir. Paslanmaları demek kısa sürede ömürlerini tamamlayacakları anlamına gelir. Bu sebeple sıvı çinko ve demir havuzlarında galvaniz ile kaplanır.

Çit ve korkuluk gibi ürünler de yine yağmur altında kalmaları nedeniyle paslanır iseler kısa sürede çürüyüp yok olurlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA